Hírek
2025. Február 18. 08:02, kedd |
Belföld
Forrás: MTI
Még egy hónapig lehet igényelni papíralapú szja-bevallási tervezet postázását
Március 17-éig még lehet igényelni papíralapú szja-bevallási tervezet postázását, bár ennek népszerűsége évről évre csökken - közölte a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) hétfőn az MTI-vel.
A közlemény szerint 2018-ban még 740 ezren kérték papíralapú bevallási tervezetük postázását, de 2024-ben már csupán 83 ezren. A legnépszerűbb kérelmezési mód továbbra is az SMS, tavaly a kérelmek több mint 80 százaléka érkezett így. Az elkészült tervezeteket a NAV tértivevényesen, április 30-ig küldi el postán az igénylőknek.
Hozzátették, az adóazonosító jel és a születési dátum megadásával többféle módon is lehet kérni a tervezet postázását. A legegyszerűbb SMS-ben a 06-30/344-4304-es telefonszámon a következő formában: SZJA(szóköz)adóazonosító jel(szóköz)ééééhhnn.
Korábbi tájékoztatás alapján tavaly elektronikusan mintegy 4,9 millió szja-bevallás érkezett az adóhatósághoz, papíralapon pedig csaknem 232 ezer.
A NAV hétfői közleményében emlékeztetett: az Ügyfélkapu+-szal vagy DÁP-pal elérhető eSZJA-oldalon legkésőbb március 15-étől érhető el az elkészített adóbevallási tervezet. Az eSZJA nemcsak a környezetvédelmi szempontok miatt népszerűbb, mint a postán küldött papíros forma, hanem azért is, mert az érintettek gyorsan, akár mobiltelefonról is ellenőrizhetik és módosíthatják az szja-bevallási tervezetüket - írták.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 10. 09:13, csütörtök | Belföld
Magyar módszerrel a kiégés ellen
Téged milyen tényezők mozgatnak munkád során? Szeretnéd, ha a fizetésed mellett egyéb módokon is elismernének? Légy része egy magyar módszer kidolgozásának, és értékes nyereményeket is bezsebelhetsz!
2025. Április 10. 07:11, csütörtök | Belföld
Kitartóan veszik az államkötvényt a magyarok
ÁKK: töretlen a lakosság bizalma az állampapírok iránt.
2025. Április 10. 07:09, csütörtök | Belföld
Nagy István: továbbra sincs új kitörés, a kormányülésen is napirenden volt a védekezés
Továbbra sincs új kitörés, eredményes védekezés a ragadós száj- és körömfájás ellen - mondta Nagy István agrárminiszter a Facebookra szerdán feltöltött videóban.
2025. Április 10. 07:08, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor megállapodott a telekommunikációs szolgáltatókkal
A nagy telekommunikációs szolgáltatók nem emelik áraikat jövő július 1-jéig, az a szolgáltató, amely az idén már emelt, visszaviszi árait a január 1-jei szintre