Hírek
2024. Január 28. 12:12, vasárnap |
Életmód
Forrás: MTI
Nyitrai Zsolt: már több mint félmillióan regisztráltak a Gondosórára
Már több mint félmillióan regisztráltak a Gondosórára, a szolgáltatás indítása óta 6500 súlyos, életmentő helyzetben segítettek már a diszpécserközpont munkatársai
- tette közzé Nyitrai Zsolt, a miniszterelnök főtanácsadója a Facebook-oldalán vasárnap.
Nyitrai Zsolt felhívta a figyelmet arra, hogy a Gondosóra nem csak életmentésre alkalmas, eddig több mint 38 ezer hétköznapi esetben is megnyugtató megoldást tudott adni a segélykérőnek.
A főtanácsadó ezért arra biztat mindenkit, hogy regisztrálja 65 éven felüli családtagját, és ajánlja a szolgáltatást másoknak is.
A Gondosóra program nemzeti ügy, idős szeretteink biztonsága mindannyiunk számára kiemelten fontos - emelte ki a főtanácsadó.
Nyitrai Zsolt a bejegyzésében továbbra is jó egészséget kívánt a Gondosóra legidősebb felhasználójának, a 106 éves Gizi néninek, és hangsúlyozta, hogy a Gondosóra segítséget jelent egy gombnyomással.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 21. 08:48, hétfő | Életmód
Steinbach József: a húsvéti örömhír üzenete, hogy van reménység, van jövő
A húsvéti örömhír azt üzeni, hogy van reménység, van jövő, itt és most - fogalmazott a Magyarországi Református Egyház zsinatának lelkészi elnöke húsvétvasárnapi igehirdetésén, Balatonalmádiban.
2025. Április 20. 09:11, vasárnap | Életmód
Erdő Péter: a keresztény ember feladata meglátni és megmutatni a feltámadás fényét a zavaros, félelemmel teli világban
A keresztény ember feladata meglátni és megmutatni a feltámadás fényét a mai zavaros, félelemmel teli világban - mondta Erdő Péter bíboros, esztergom-budapesti érsek az M1 aktuális csatornán húsvétvasárnap.
2025. Április 19. 08:31, szombat | Életmód
Kevés ténylegesen kínai autó fut még a német utakon
2025. Április 18. 09:52, péntek | Életmód
Ferenc pápa egy római börtön rabjaival találkozott nagycsütörtök délután
Ferenc pápa a Vatikánhoz közeli Regina Coeli börtönbe látogatott el nagycsütörtök délután, ahol rabokkal találkozott, majd nagyon röviden újságíróknak is nyilatkozott.